Program na červen

4.
června
19.30
neděle

Otevřená partitura pro tři. Volksstück. Secvičená věc. Voiceband. Není to představení, není to koncert, není to televarieté. Jde o to, aby bylo jasno: NEMRKAT/NEMRAČIT/NESMRKAT/NESVAČIT/NEKAŠLAT/NEKRČIT/NERMOUTIT. A spokojenost, spokojenost lidem dát, zbytečně lidi nelekat. Folklór vnitřní korupce. Autorský voiceband tří herců ve spolupráci s divadelní společností Masopust, jejímž dlouhodobým zaměřením jsou náročné a mnohdy básnické texty, jejichž sdělení leží ve slově. Masopust pokračuje v pěstování silného jevištního jazyka jako možnosti sdílení podstatných témat.


TVŮRCI: Ivana Uhlířová, Michal Kern, Miloslav König
DRAMATURGIE: Tereza Marečková

Plná cena: 190 Kč, Student/Důchodce/ZTP: 140 Kč
vyprodáno
5.
června
19.30
pondělí
divadlo

Obludov

„Nesmím chodit do Domina, panuje tu špatný klima.“

Ctihodný občan Bludova cikán Kraken nechce už pouštět do svého klubu Domino nezletilé. Bludovská koalice katolíků a komunistů si totiž stěžuje na jejich opilost. Navíc mu tam ti nezletilí ojíždějí obézní holky z nedalekých lázní. Nezletilý Pepa je kvůli tomu pěkně naštvaný. Je zvyklý chodit se tam zkalit, aby čerpal inspiraci pro svůj bludovský hiphop. Ale co může dělat, Kraken má Domino. Kraken je šéf. Nezbývá mu než dál skládat svůj hipec s kamarádem bláznem Vildou. Hra nejslavnějšího bludovského literáta Jaroslava Žváčka, držitele ceny Magnesia Litera.

HRAJÍ: Jan Plouhar, Pavel Šimčík, Lukáš Příkazký

TEXT: Jaroslav Žváček

REŽIE: Jan Prušinovský

Plná cena: 190 Kč, Student/Důchodce/ZTP: 140 Kč
vyprodáno
6.
června
19.30
úterý

Caryl Churchill
„Vítězit. Vítězit. Vítězit.“
Poslední polibek před koncem světa. Oslava politické nekorektnosti. Někde v poušti. Kdo skutečně řídí svět? Světový kapitál? Kde drnčí červené telefony? Která světová krize nejvíc vynese a komu? Kdo spustí skutečné hvězdné války? Děsivé politické praktiky napříč moderní historií a světadíly v krutě zábavné zkratce. Co chybí mužům, kteří mohou všechno? Ty mě musíš milovat! 
Caryl Churchill patří k nejvýznamnějším světovým dramatikům, zabývá se aktuálně kontroverzními tématy, jako jsou například zneužívání moci, sexualita, bankovní systém, feminismus a další. Její hry překračuji hranice realismu, vyznačují se fragmentální zkratkou a krutou ironií. 

HRAJÍ: Tomáš Kobr a Jakub Gottwald
DRAMATURGICKÁ SPOLUPRÁCE: Lenka Havlíková

PŘEKLAD: Zuzana Jochmanová

VÝPRAVA: Lucie Wildtová

REŽIE: Jiří Pokorný

Plná cena: 190 Kč, Student/Důchodce/ZTP: 140 Kč
11.
června
19.30
neděle
divadlo host

Sudí

Osamělost fotbalového rozhodčího.
Komediální monolog nejen o fotbale.
Monodrama Sudí vypráví zejména o fotbale, ale nejen o něm. S humorem a nadsázkou popisuje mezinárodní fotbalový rozhodčí v podání Ladislava Hampla svůj život, který je spojený s nejsledovanější hrou na světě. Na rozdíl od mnoha autobiografií, které fotbal ukazují z pohledu hráčů či trenérů, monodrama Sudí představuje pohled z hlediska mnohdy nejnenáviděnějších mužů na hřišti - fotbalových rozhodčích. Sudí nás provede svým životem, ale i různými situacemi na hřišti i ve fotbalovém zákulisí. V rámci svého vyprávění se dostane i na fotbalové "hlášky" nebo zajímavá videa rozličných fotbalových situací. 


HRAJÍ: Ladislav Hampl
TEXT: Thomas Brussig

PŘEKLAD: Tomáš Kafka

REŽIE: Thomas Zielinski

Plná cena: 190 Kč, Student/Důchodce/ZTP: 140 Kč
13.
června
19.30
úterý
divadlo

Padesátka

„Dědova zlomená hůlka je takovej jizerskej Excalibur.“

Pavka je nejstarším žijícím členem tradiční běžkařské rodiny Bulánů. Bojí se, že syn Jura nedokáže naplnit jeho odkaz. Místo Jizerské padesátky ho totiž zajímají manželky rolbařů a členů horské služby. Pavka kvůli tomu nemůže jet rolbou, jak se před rolbaři stydí, a každý druhý den nosí zásoby do své horské chaty až z Bedřichova v krosně. Krosna, kterou vláčí na svých bedrech, je čím dál tím těžší. Ne proto, že by horalek, rumu na grog nebo párků bylo víc. Ale proto, že na Pavku stále více doléhá tíha těžkého osudu Bulánových. Osudu, který je stejně mrazivý, jako zmrzlé sliny vyčerpaných běžkařů.

HRAJÍ: Ondřej Pavelka, Jakub Prachař a Marek Taclík

TEXT: Petr Kolečko

REŽIE: Vojtěch Kotek

Plná cena: 190 Kč, Student/Důchodce/ZTP: 140 Kč
vyprodáno
17.
června
19.30
sobota

Autorské inscenované čtení na motivy bestselleru "Sebedrás" Jiřího Vaňka
Úspěšný blog! Šťavnatá literatura! A teď? Pikantní two-people show? Bittersweet komedie velkoměstských mravů? Sonda do duší současných třicátníků?! It's gonna be - wait for it - scénické čtení!


HRAJÍ: Nataša Mikulová a Miloslav König
ADAPTACE, DRAMATURGIE, REŽIE: Kristýna Kosová, Adam Svozil

Plná cena: 190 Kč, Student/Důchodce/ZTP: 140 Kč
19.
června
19.30
pondělí

„Rychle mě polib, dřív než se probudíš.“
Příběh podle skutečné události z divokých časů, kdy bylo ještě LSD legální. Margaret se topí. Ale ne proto, že by byla zvrácená nebo dokonce hnusná. Jenom měla sex s Peterem. Peter je sice legrační, chytrý a vášnivý hezoun, ale má malý problém. Není totiž člověk…


HRAJÍ: Lenka Krobotová, Tomáš Kobr, Václav Neužil. 
TEXT: Tomáš Dianiška

REŽIE: Anna Petrželková

Plná cena: 190 Kč, Student/Důchodce/ZTP: 140 Kč
vyprodáno
21.
června
19.30
středa
divadlo

Potwory

„Zdrávas potvoro, milosti plná, ty to zvládneš. Požehnaná jsi mezi auty, mezi tramvajemi, a síla tvé pěsti je veliká.“
Těhotná Halina přišla o manžela. Celina je opakovaně neúspěšně zamilovaná, Stefu mlátí manžel. Bronka má rakovinu a vysoké podpatky. Vekslák, guerilový zahradník, vegetarián. Generace W. To je generace těch, co milují Warszawu. Společná pomsta na developerovi, ktrý ničí město. Generace W si utírá slzy z tváří. Jenom pomsta, holka. Warszawa city.


HRAJÍ: Bio Masha, Dana Marková, Tomáš Dianiška
VÝPRAVA: Bio Masha

DRAMATIZACE A REŽIE: Ewa Zembok

Plná cena: 190 Kč, Student/Důchodce/ZTP: 140 Kč
28.
června
19.30
středa

„Ukážu Vám stezku, která Vás zavede tam, kde poznáte pravou cenu přátelství.“
Dramatizace vzpomínek o dospívání na hranici mezi Košířema a Smíchovem, o nalezení krásy přírody při prvním přespání v Prokopském údolí, o zásadách českého trampingu, o nekonečné hloubce noční oblohy, o posvátném ohni, o pravém přátelství a romantice ešusů, ale i o první lásce v době, kdy už je dávno pozdě.

HRAJÍ: Jiří Panzner, Lukáš Příkazký, Jiří Štrébl, Lenka Zahradnická/Dana Marková a David Oupor
TEXT: Ondřej Novotný

VÝPRAVA: Mariana Kuchařová

OZVUKY LESŮ: René Ilči Bauman a David Šedý vlk Oupor

FOTO INSCENACE: Patrik Borecký

REŽIE: Jan Frič

Plná cena: 190 Kč, Student/Důchodce/ZTP: 140 Kč
vyprodáno