Hubte trampy, serou v lese, aneb z cancáku René Ilči Baumana

„Ukážu Vám stezku, která Vás zavede tam, kde poznáte pravou cenu přátelství.“
Dramatizace vzpomínek o dospívání na hranici mezi Košířema a Smíchovem, o nalezení krásy přírody při prvním přespání v Prokopském údolí, o zásadách českého trampingu, o nekonečné hloubce noční oblohy, o posvátném ohni, o pravém přátelství a romantice ešusů, ale i o první lásce v době, kdy už je dávno pozdě.

HRAJÍ: Jiří Panzner, Lukáš Příkazký, Jiří Štrébl, Lenka Zahradnická/Dana Marková a David Oupor
TEXT: Ondřej Novotný

VÝPRAVA: Mariana Kuchařová

OZVUKY LESŮ: René Ilči Bauman a David Šedý vlk Oupor

FOTO INSCENACE: Patrik Borecký

REŽIE: Jan Frič

 

INFORMACE O PŘEDSTAVENÍ

Premiéra: 7.9.2014 v A studiu Rubín
Délka představení: cca 60 minut (bez přestávky)

Představení je nevhodné pro děti do 15 let.

 


 

René „Ilči“ Bauman

Vlastním jménem René Ilja Bauman. Narozen 13. 5. 1950 v Praze v rodině drobného podnikatele (jeho otec byl fotografem a vlastnil dílnu na výrobu pohlednic). Malý René měl již od dětství velmi kladný vztah k přírodě a byl přeborníkem v orientačním běhu. Studium ornitologie na přírodovědné fakultě UK mu z ideologických důvodů nebylo umožněno. Živil se jako posunovač na nákladovém nádraží Žižkov, traktorista JZD Zdíkov (zde byl také okouzlen šumavskou krajinou) nebo montér na stavbě přehrady Gabčíkovo – Nagymaros. Během této doby skládal trampské písničky a vedl si podrobné trampské deníky. Na Sázavě založil se svými přáteli Jiřím Gringem Bradáčkem a Tomem Delaware Prouzou osadu Dakota. Po sametové revoluci se vydal na svou nejdobrodružnější cestu do USA k siouxským Dakotům, do jejichž komunity byl přijat. Splnil si tím svůj životní sen. Při jednom z tajných obřadů slunce byl v roce 1998 stižen rozsáhlou mozkovou mrtvicí a ochrnul na většinu těla.

René Ilči Bauman žije v domě pro seniory Northwood Deaconess Health Center v USA. Jeho deníky se dochovaly ve třech svazcích s názvy Napříč stepí i oblouhou I, Napříč stepí i oblouhou II a výrazně protisocialisticky laděným posledním dílem Českej blbákov. Tyto deníky obsahují nejen zápisky z trampů, historky, vzpomínky, kresby rostlin a zvířat, ale i texty písní a zlomky próz.

nejbližší představení

21.12.2018 19:30 vyprodáno